عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
لینکدونی
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
lasercuttingm.sabablog.com
مراحل تهیه روکش درب های چوبی

مراحل تهیه روکش چوبی درب های چوبی


مراحل ساخت روکش چوبی برای درب های چوبی به شرح زیر می باشد:

انتخاب درخت: نکته قابل توجه این است که برای تهیه روکش باید از بزرگترین و بهترین درختان دست چین شده استفاده شود، اینکه این درختان به طور صحیح افتاده و همچنین با درازای مناسب قطع شده اند در کاهش میزان ضایعات و کیفیت بالای الوار بسیار تاثیر گذار هستند.در ابتدا تنه درخت پوست کنده شده و به درازای مطلوب بین ۲٫۴ تا ۳٫۶ متر بریده می شود.در تهیه روکش از روش های مختلفی استفاده می شود.چنانچه تنه درخت برای تهیه روکش به صورت دایره ای و دوار در نظر گرفته شده باشد همانطور کامل و دست نخورده باقی می ماند.

بخار دادن یا پختن چوب: در این مرحله چوب های بریده شده برای پخته شدن وارد مخزنی می شدند که دارای آب گرمی با درجه حرارت ۵۰ تا ۹۰ درجه سلسیوس است. طول مدت پخت با توجه به سایز گونه و ساختمان درخت بین ۲۴ تا ۳۶ ساعت است. پختن چوب سبب نرم شدن و آسان تر شدن عمل برش شده و نشاسته و میکرو ارگانیسم های موجود در چوب را از بین می برد.

 برش دادن: پس از خروج چوب های پخته شده از مخزن آب گرم، آنها برای برش دادن آماده هستند. قبل از برش هر چیزی که روی سطح تکه های چوب باقی مانده باشد، پاک شده و به دستگاه برش ارسال می شوند. بسته به نوع دستگاه برش و نوع روکش مورد تقاضا، بریدن با روش های مختلف انجام می گیرد. مثلا برش ممکن است به صورت یک چهارم تنه یا به صورت دایره ای یا … باشد.از روکش هایی که به صورت دایره ای بریده می شوند برای تهیه تخته های سه لایه یا چند لایه استفاده می شود. این امر ضرورت دارد هنگامی که ورقه های نازک روکش از دستگاه خارج می شوند باید به صورت دسته ای و صحیح نگهداری شوند. مرتب شدن برش های نازک روکش به صورت متوالی و نقش و طرح شان سبب می شود تا بعد به صورت یک صفحه تزیینی در خشک کردن: در این مرحله ورقه های نازک روکش به دستگاه خشک کن داده می شوند. روکش ها پس از ۲ تا ۳ دقیقه از دستگاه خارج شده و به همان صورت و ترتیب اولیه که از تنه درخت جدا شده اند چیده و نگهداری می شوند. رطوبت موجود در روکش ها تقریبا ۱۰ درصد است و در طول پروسه خشک شدن روکش حدود ۱۰تا ۱۲ درصد کوپک می شود. در مرحله ی خشک کردن میکرو ارگانیسم هایی که در مرحله پخت تنه در درخت بلقی مانده اند نابود می شوند.

 دسته بندی: روکش ها در این مرحله بر چسب شماره درخت- رنگ- نوع طرح- نقش و جنس آن از هم جدا و دسته بندی می شوند.

 قطع زایده ها: در این مرحله لبه های صاف قابل اتصال برای هر دسته از روکش ها ایجاد می شود.

 چسباندن روکش ها به همدیگر برای ایجاد صفحات بزرگتر: روکش های بریده شده به صورت یکسان به دستگاه چسب زنی سپرده می شوند اپراتور ماشین چسب زنی طبق اطلاعاتی که از قبل در اختیارش گداشته شده بوسیله دستگاه ورقه های روکش را چسب زده و ثبات و استحکام لبه های به هم متصل شده از مدت زمان مشخصی تضمین می شود. طرز قرار گرفتن روکش های بریده شده کنار هم به صورت های متفاوت جهت تبدیل شدن به صفحات بزرگتر برای تزیین وسایل چوبی

 بررسی نهایی: آخرین مرحله قطع قسمت های زاید و بررسی ابعاد مورد نظر خریدار است که پس از آن صفحات روکش بسته بندی شده و به خریدار تحویل می شود.

از روکش های چوبی برای پوشش درب چوبی، کابینت آشپزخانه، کتابخانه، قفسه های چوبی و … استفاده می شود.


ویژگی های انواع درب چوبی


قابلیت های درب absامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 54 نفر مجموع امتياز : 159


برچسب : درب های چوبی, درب چوبی, ویژگی های انواع درب چوبی, انواع درب چوبی, قابلیت های درب abs, درب abs, ,
تعداد بازديد : 66

تاريخ : يکشنبه 1 اسفند 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت