عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
لینکدونی
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
lasercuttingm.sabablog.com
برش لیزری صفحات فلزی

برش صفحات فلزی با لیزر

از لیزر ها در موارد زیادی استفاده می شود  که در اینجا  به دستگاه برش لیزری صفحات فلزی اشاره میکنیم. در استیل های نرم ، فلزات ضد زنگ و ورقه های آلومنیومی، گزینه بسیار مناسب برش لیزری است . دستگاه برش لیزری، کار برش را به راحتی انجام  می دهدو این دستگاه قابلیت این را دارد که  عرض های بسیار کمی را  برش دهد و هم چنین گرمای زیادی را در نقطه ی خاصی متمرکز می کند که این مورد باعث می شود گرما در اطراف آن نقطه پخش نشود . این روش برای بریدن سوراخ های بسیار ریز و یا طراحی صفحات فلزی پیچیده مناسب به نظر می آید . اکثر مردم می دانند که کلمه LASER مخفف عبارت انگلیسی :” Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation ” می باشد . اما آیا شما می دانید که چگونه پرتو های نور می توانند صفحه فلزی را با ماشین برش لیزری، برش دهند ؟
این روش به چه صورت عمل می کند ؟

برش لیزری فلزات

پرتو های لیزر یک سری از نور هایی با طول موج ( رنگ ) هم اندازه و با شدت بسیار بالا هستند . در مورد لیزرهای مدلCO2 ، پرتوهای نور بخش فروسرخ از طیف امواج الکترومغناطیسی را شامل می شود که برای انسان قابل رویت نیست. ابعاد این پرتوها هنگامیکه از دهانه منبعه تولید کننده رها می شوند حدود ۳ چهارم یک اینچ بیشتر نیست . این پرتو ها ممکن است قبل از اینکه به صفحه فلزی مورد نظر برسد در درون دستگاه به وسیله آینه ها منعکس شوند. پرتوهایی که قرار است به هدف مورد نظر برسند قبل از برخورد با صفحه فلزی، از دهانه ی یک ابزار لوله مانند رد می شوند تا همگی در یک راستا قرار بگیرند و تاثیر لیزر افزایش یابد. هم چنین گاز های متراکمی مثل اکسیژن و نیتروژن از دهانه این ابزار لوله مانند خارج می شود.
متمرکز کردن پرتوهای لیزر می تواند به وسیله لنز های مخصوص و یا آینه های کروی مقعر انجام گیرد و این عمل در درون دستگاه به خوبی صورت می پذیرد. این پرتو ها باید با دقت زیادی بر نقطه مورد نظر متمرکز شوند و انرژی مورد نیاز برای لیزر برش آن ورقه به خوبی تنظیم شود تا عمل برش به درستی صورت پذیرد. گرمای متمرکز شده بر روی نقطه هدف بسیار زیاد است . هم اکنون آزمایش دوران کودکی تان که در آن پرتو های نور را بر روی نقطه ای ریز متمرکز می کردید به یاد آورید . آیا گرمای تولید شده قابل تحمل بود ؟ اکنون در ذهن خود تجسم کنید که اگر ۶ هزار وات انرژی بر روی یک نقطه متمرکز شوند چه میزان گرما تولید می شود!
شدت زیاد توان مصرفی در این عملیات باعث گرم شدن سریع ، ذوب شدن و یا تبخیر شدن آن ماده می شود. گرمای تولیدی توسط این دستگاه ها به اندازه مورد نیاز برای سوختن مواد وجود دارد . پرتو های پر قدرت لیزر به سادگی مواد را ذوب می کند و فشار گار نیتروژن تولیدی نیز مواد اضافی ذوب شده که هنوز بر سطح ورقه وجود دارند را از صفحه کنار می زند.
در دستگاه لیزر برش CNC قسمت بالایی دستگاه بر روی صفحه مورد نظر به گونه ای که شما مشخص کرده اید می چرخد و طرح مورد نظر را از ورقه بیرون می آورد . یک سیستم برای تنظیم ارتفاع در دستگاه وجود دارد که باعث می شود بین لوله ای که از آن ، لیزر رها می شود و صفحه ای که در حال بریده شدن است فاصله مناسب رعایت شود . این فاصله بسیار مهم است چون مشخص می کند که نقطه کانونی در کجای صفحه فلزی ، قرار گیرد . کیفیت برش با کم و زیاد کردن فاصله کانونی تغییر می کند . در یک برش خوب پارامتر های زیادی تاثیر گذار هستند اما وقتی همه آن ها به خوبی کنترل شوند ، برش لیزر ، پایدار ، قابل اعتماد و بسیار دقیق خواهد بود

موضوع دارای اهمیت دیگر کاربرد های برش لیزری غیر فلزات است که در بخش زیر به آن پرداخته شده است .

 


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 65 نفر مجموع امتياز : 197


برچسب : دستگاه لیزر برش, برش لیزری فلزات, برش لیزری غیر فلزات, لیزر برش, برش لیزر, ,
تعداد بازديد : 64

تاريخ : سه شنبه 30 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

فروش دستگاه برش لیزر

دستگاه های لیزر برش توانایی این را دارد که برای مصاف صنعتی و نیمه صنعتی مورد از آن استفاده شود و بر حسب نیاز های متقاضیان خدمات برش لیزری مورد استفاده قرار گیرند .دستگاه های برش لیزری در دو دسته بندی کلی دستگاه های برش لیزر فلزات و دستگاه های برش لیزر غیر فلزات قرار می گیرند.

دستگاه های لیزر برش در انواع و اقسام مختلفی در بازار وجود خواهد داشت و انتخاب ها میتواند بسیار گسترده و متنوع و براساس نیاز های مشتریان باشند. به طوری که کاربر نهایی به بالاترین کاربری مورد نظر خودش و به بهترین و مناسب ترین عملکرد تیز دست پیدا کند.

خرید دستگاه های لیزر براساس نیاز های کاربران و براساس توصیفات صورت گرفته از نیاز های برش در یک مجموعه صورت میگیرد. به عنوان مثال یک تولیدی چرم برای برش میتواند دستگاه برش لیزری غیر فلزات را مورد استفاده قرار دهد . شرکت پرسناژ به عنوان بزرگترین شرکت تخصصی در زمینه فروش دستگاه های برش لیزر و ارائه خدمات مربوطه به این دستگاه ها میتواند بر اساس نیاز های مخاطبان دستگاه های متناسب و با صرفه اقتصادی را در اختیار آن ها قرار دهد. 

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه خرید هر یک از دستگاه های بیان شده می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فروش دستگاه لیزر برش CMD

دستگاه های حرفه ای سری CMA عموما ماشین هایی هستند که در دسته دستگاه های صنعتی به حساب خواهند آمد. گونه هایی از این دستگاه لیزر برش برای برش صنعتی فلزات کاربرد و مصرف دارد و گونه ای دیگر به عنوان دستگاه لیزر برش غیر فلزات مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کاربران صنعتی این دستگاه ها می توانند بنا بر استفاده مورد نظر از بر اساس مشخصات فنی و کاربردی ماشین های مختلف و متناسب با هزینه مد نظر خریدشان را انجام دهند.

فروش دستگاه برش لیزر CMD

فرایند استفاده از این دستگاه های برش لیزری برای برش لیزری موادی از قبیل پلاستیک، روکش آلومینیوم، کاغذ، پارچه، ساکهای دستی، کیف دستی و غیره کاربرد دارد و میتوان از ماشین های سری CMD استفاده کرد.

فروش ویژه دستگاه لیزر SM

برای پاسخ گویی به نیازهای برش لیزری نامنظم و متنوع طراحی شده اند این دستگاه ها از سیستم های موقعیت یاب خودکار استفاده می کنند و در صنعت نساجی کاربرد بسیار زیادی دارند از این ماشین های برش لیزری برای برش اتیکت های پارچه ای و برچسب ها، ظهور سیستم موقعیت یاب اتوماتیک استفاده های کلیدی می شود به گونه ای که در این بخش تاثیرات بسیار زیادی گذاشته شده است.

فروش دستگاه لیزر YM

این سری از دستگاه های لیزر برش محصولات متفاوتی از کارخانه یومینگ هستند که برای پردازش جعبه های بسته بندی رنگی و برش تخته استیل، چوب، پلاستیک، مواد ترکیبی و غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های برش لیزری LSC

فروش دستگاه برش لیزری LSC در صنعت الکترونیک بیش از دیگر صنایع شاهد رشد و گسترش است از این رو میتوانیم شاهد استفاده از این دستگاه ها با قدرت بالا در صنایعی که نیاز به برش های حرفه ای است باشیم.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 58 نفر مجموع امتياز : 173


برچسب : تعمیر دستگاه برش لیزر, خرید دستگاه لیزر برش, دستگاه برش لیزر, دستگاه برش لیزر غیر فلزات, دستگاه لیزر برش, فروش دستگاه برش لیزر, ,
تعداد بازديد : 102

تاريخ : يکشنبه 21 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

روش هایی برای انجام بهتر برش لیزری لبه – بخش دوم

۳٫ کنترل فرآیند بهتر:
با قوی تر شدن لیزرها و برش مواد ضخیم، دستیابی به یک قطعه بدون مواد خارجی و کیفیت لبه خوب نیز دشوار شد. دستگاه برش لیزری OEM این مشکل را برطرف کردند. آنها شروع به ساخت ناظرهایی کردند که بتواند بیشتر از یک برنامه کار انجام دهد. آنها فرایندو پردازش کار را آسانتر کرده و بدون نیاز به یک اپراتور نیز قابل اعتماد هستند.

لیزرهای امروزی می توانند ضخامت های متعدد و مختلفی را در مواد مختلف برش لیزری دهند و به کیفیت خوبی از لبه دست پیدا می کنند.

۴٫ لیزرهای جدید، پارامترهای پرتو جدید:
OEM میلیون ها دلار برای بهبود کیفیت پرتو صرف کرده است. با تولید پرتو بهتر، لیزر نیز می تواند فولاد، فولاد زنگ نزن و آلومینیوم را با کیفیت لبه بهتر و به صورت پایدار تولید کند. در طول دهه های اخیر، بیشتر این کارها بر روی لیزرهای CO2 متمرکز شده اند اما در سال های اخیر R&D توجه خود را بر روی تولید لیزرهای حالت جامد معطوف کرده است. این لیزرها شامل لیزرهای فیبر و اخیرا نیز فناوری دیود مستقیم می باشد.
لیزرهای CO2 ساخت مواد را نیز تغییر داده است. لیزرهای فیبری نیز نسل بعدی ماشین برش لیزری برای صنعت هستند. با هزینه نگهداری پایین، به کارگیری ساده و توانایی برش با سرعت بیشتر از لیزر۲ CO ، لیزر فیبری یک گزینه در حال رشد برای بیشتر کارهای لیزری جدید است. این لیزر لبه هایی را در مواد نازک ایجاد می کند که شبیه لبه های تولید شده با لیزرهای co2 با کیفیت است اما با افزایش ضخامت مواد، کیفیت لبه برش نیز کاهش پیدا می کند.

فناوری های جدید تغییراتی را در خواص و ویژگی های پرتو لیزر فیبری ایجاد کرده و به آن اجازه می دهد مواد فولادی ضخیم را با کیفیت مشابه ماشین لیزر برش co2 برش دهد . همین امر نیز به سازندگان اجازه می دهد لیزرهای فیبری را برای پردازش و ساخت انواع مختلفی از مواد و با ضخامت متفاوت خریداری نمایند بدون اینکه هیچ احتیاجی به اپتیک های خاص یا تغییر لنز باشد.توانایی تقلید از کیفیت لبه های برش خورده با دستگاه لیزر برش ۲ CO در لیزر فیبری در حال بررسی است و با استفاده از لنزهای مخصوص و آینه هایی که عرض بریدگی را تغییر می دهد انجام می شود. اگر نگاهی به آینده بیندازیم متوجه می شویم که فناوری های نوظهور بدون شک موارد جدیدی را وارد بازار برش لیزر خواهند کرد. برخی از تولید کنندگان سیستم های حالت جامد را با عنوان لیزرهای دیود مستقیم توسعه داده اند که بازده اضافی و مزایای پردازش منحصر به فرد را پیشنهاد می کنند. اگرچه هنوز تاثیر این فناوری بر روی گزینه های لیزر برش موجود مشخص نیست اما هم اکنون توانایی های خود را برای تولید موادی با کیفیت لبه عالی نمایش داده است. فناوری لیزر همیشه و در هر شرایطی در حال تغییر است به دلیل اینکه این دستگاه کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. سیستم های موثر و با سرعت همیشه و به طورد دائم در حال ظهور هستند.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 56 نفر مجموع امتياز : 164


برچسب : لیزر برش, برش لیزر, دستگاه لیزر برش, ماشین برش لیزر, ماشین لیزر برش, ,
تعداد بازديد : 64

تاريخ : يکشنبه 21 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

روش هایی برای انجام بهتر برش لیزری لبه – بخش اول

پرتوهای لیزر، نازل، کنترل فرایند و مواد مورد استفاده کیفیت لبه برش در برش لیزری را به خوبی تعیین می کنند و در طول دهه های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. اکثر قریب به اتفاق این بهبودها از چهار ناحیه سرچشمه می گیرند. مواد بهتر، نازل، کنترل فرآیند و کیفیت پرتو.

پیشرفت های انجام شده در سیستم کنترل، بررسی و مونیتور فرآیند و کیفیت پرتو حتی در مواد ضخیم نیز برش لبه را به خوبی بهبود بخشیده است. لیزر به یک ابزار واقعی برای ساخت فلزات تبدیل شده و هرگز همانند لیزرهای امروزی سازنده وموثر نبوده است. آنها قادرند لبه های فلزات و سایر مواد را با سرعت باور نکردنی برش می دهد و همین موضوع باعث می شود که تمام کارهایی که وابسته به انجام برش هستند با سرعت بیشتری انجام شوند و این یعنی تولید بیشتر و با کیفیت بهتر و ضمناً همین امر موجب گردیده تا اتوماسیون مدیریت و نگهداری مواد حتی بیشتر از قبل با اهمیت باشد. اگر لیزر برای مدت طولانی بیکار باشد و منتظر اپراتور دستگاه بماند تا ورقه های مورد نیاز را قرار دهد و قسمت های آماده را بردارد، حتی سریعترین ماشین برش لیزری در جهان نیز ممکن است نتواند بر روی زمان چرخه نهایی تاثیر بگذارد. تفکر مشابهی در مورد کیفیت لبه نیز وجود دارد. کیفیت لبه نیز ذهنی است و کاملا به تفکر شخص بستگی دارد. یک ماشین کار به بخش هایی که توسط ماشین لیزر برش خورده نگاه می کند و در می یابد که کیفیت لبه آن خوب نیست. یک جوشکار از سوی دیگر ممکن است به همان بخش نگاه کند و یک لبه نرم، پایدار و با کیفیت را تشخیص دهد. خوب همانطور که مشاهده می کنیدتمامی این موارد به سلیقه افراد بستگی دارد. صرف نظر از تمامی موارد ذکر شده، الزامات کاربردی، کیفیت لبه را تعیین می کند. برش اینچ های بسیار در هر دقیقه بسیار عالی است اما اگر قطعات در یک تنگنای دبوررینگ گرفتار شوند، زمان چرخه نهایی ممکن است تغییر چندانی نکند. برای اطمینان از برش لبه بهتر،اپراتورها باید پارامترهای برنامه برش همچون سرعت برش در اطراف گوشه های تیز را تغییر دهند اما اغلب اوقات در می یابند که اینکار زمان بیشتری از فرستادن کل اجرا از طریق سیستم دبوررینگ نیاز دارد.
تغییرات زیادی از اواخر سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ رخ داده است. لیزر برش توانسته اند حتی لبه های خوبی در مواد ضخیم به دست آورند. تمامی این بهبودهای حاصل شده از پیشرفت موجود در چهار ناحیه به وجود آمده اند: کیفیت مواد، تکنولوژی برتر نازل، کنترل فرآیند و کیفیت پرتو.

 1. مواد بهتر:
  در ۱۵ سال گذشته، لیزرهایی با قدرت بالا به سازندگان اجازه دادند تا مواد ضخیم تری را برش دهند اما کیفیت برش لبه در برخی از مواقع کم می شود. در اوایل، برش مواد ضخیم با یک سطح مقیاس صاف و ترکیب پایدار بسیار دشوار بود. تولید کنندگان فولاد افزایش چشمگیری در تقاضا را مشاهده کردند و به همین خاطر نیز شروع به تولید مواد لیزری بهتر برای سازندگان کردند. امروزه یک لیزر باکیفیت، موادی با کیفیت عالی و سطحی صاف در دسترس شرکت هایی است که در حال پردازش و تولید فولادهای ۰٫۵ اینچی با حتی ضخیم تر هستند.
 2. نازل بهتر:
  توانایی دستگاه برش لیزری با قدرت بالا برای برش مواد ضخیم تر نازل های برش را مجبور کرد تا همانند مواد مورد استفاده خود را بهبود ببخشند. پیشرفت های انجام شده در نازل شامل نازل جریان کواکسیال برای برش فولاد با اکسیژن است. زمانی که ماده ای با اکسیژن برش داده می شود، جریان گاز کمکی بسیار پایین است . نازل های کواکسیال ( هم محور) یا دوگانه اجازه تولید یک جریان پایدار و نرم از گاز را برش فراهم می کند و همین امر موجب تولید کیفیت برش بهتر در فولادهایی با ضخامت ۰٫۵ الی ۱٫۲۵ می شود. این فناوری تنها به برش توسط اکسیژن ختم نمی شود. گاز کمکی نیتروژن برای برش نیز به خاطر توانایی بسیار بالای دستگاه لیزر برش برای برش و سرعت بالای آن در برش مواد ضخیم بسیار محبوب گشته است. برش توسط گاز نیتروژن یک لبه عاری از اکسید را ایجاد می کند که برای جوشکاری یا رنگ آمیزی آماده است. شاید بتوان گفت یکی از معایب نیتروژن این بود که برای برش لیزر مواد به جریان بالایی از گاز نیاز بود. بنابراین باید نازلهایی با قطر بزرگ و منبع نیتروژن با فشار بالا برای برش مواد ضخیم و با سرعت بالا تامین می شد. برای برطرف کردن این مشکل، پیشرفت های انجام شده در نازل به ایجاد یک جریان دینامیک و پویا کمک کرد. زاویه مخروط در داخل نازل جریان هم محوری را برای برش با فشار بالا و به همراه کمترین مقدار از تلاطم در منطقه برش ایجاد کرد.

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 56 نفر مجموع امتياز : 163


برچسب : دستگاه برش لیزر, ماشین برش لیزر, برش لیزر, دستگاه لیزر برش, ماشین لیزر برش, ,
تعداد بازديد : 88

تاريخ : شنبه 20 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

موارد ایمنی دستگاه های برش لیزر

استفاده از دستگاه برش لیزری نیازمند رعایت کردن یک سری موارد و اصول ایمنی است که در زیر به آنها اشاره کردیم:

 1. اپراتور باید آموزش های لازم را در خصوص کار با ماشین برش لیزری دیده باشد.
 2. قبل از کار با ماشین لیزر برش باید چیلر ( خنک کننده تیوپ) را روشن کنند.
 3. هنگامی که دستگاه در حین کار می باشد حتما از عینک مخصوص لیزر استفاده شود.
 4. به هیچ عنوان بدون عینک به اشعه نگاه نکرده زیرا روی شبکیه چشم اثر گذاشته باعث ضعیف شدن چشم می شود.
 5. اپراتور حتما باید در کنار دستگاه برش لیزر در حال کار حضور داشته باشد.
 6. در هنگام ترکِ دستگاه در حین کار ( به علت خطر آتش سوزی) حتما ً دستگاه برش لیزری را در حالت pause قرار داده شود.
 7. درب دستگاه لیزر برش حین کار باید بسته باشد.
 8. بعد از اتمام کار حتما دستگاه برش لیزری و وسایل جانبی آن را باید خاموش گردد.
 9. کلیه مواردی که بالا عنوان شد ضروری بوده و لازمه کار با دستگاه لیزر می باشد.

امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 59 نفر مجموع امتياز : 180


برچسب : دستگاه برش لیزر, ماشین لیزر برش, دستگاه لیزر برش, لیزر برش, برش لیزری, ,
تعداد بازديد : 109

تاريخ : سه شنبه 16 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

کاربرد دستگاه برش لیزری در ساخت اسباب بازی

برای ساخت اسباب بازی در موارد متعددی از دستگاه های لیزر استفاده می شود .
ماشین های لیزری به دلیل سرعت و ظرافتی که دارند امروزه در صنعت ساخت اسباب بازی ها هم مورد استفاده قرار میگیرند.
از موارد مهم کاربرد لیزر در این صنعت گزینه های زیر را می توان نام برد :

 • برش انواع پارچه و چرم در ساخت اسباب بازی
 • برش برچسب های مورد استفاده در اسباب بازی
 • برش مقوا یا چوب برای ساخت پازل های دو بعدی و سه بعدی
 • حکاکی آرم سازنده روی اسباب بازی
 • برش قطعات برای ساخت نمونه های اولیه اسباب بازی
 • برش قطعات برای تولید اسباب بازی با تیراژپایین

در تولید بسیاری از اسباب بازی های نیاز به برش های متعدد وجود دارد ، مخصوصا در طرح های پیچیده و ظریف برش لیزری بسیار کارآمد است. همچنین در برش پارچه ها و یا چرم با لیزر می توان چندین لایه را روی هم قرار داده و همزمان برش داد.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 57 نفر مجموع امتياز : 177


برچسب : ماشین لیزر برش, ماشین برش لیزر, لیزر برش, دستگاه برش لیزری, برش لیزری, ,
تعداد بازديد : 87

تاريخ : يکشنبه 14 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

برش لیزری مولتی استایل های آیینه ای در دکوراسیون و استیکر و لیبل
استفاده از متریال های آئینه ای در هنر دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان حائز اهمیت است و چون می توان کارهای خلاقانه زیبایی ارائه کرد، کاربرد زیادی دارد .
با استفاده از ماشین های لیزری می توان بسیاری از برش های مربوط به دکوراسیون و تزئینات ساختمانی را انجام داد و طرح های بسیار زیبایی را در این امر ایجاد کرد.
امروزه به دلیل گران بودن و همچنین سخت بودن اجرای طرح های برش بر روی آئینه ها از متریالی به اسم مولتی استایل استفاده می شود ، که سطحی آئینه ای شکل دارند اما بافت آنها از نوعی پلاستیک است که به راحتی می توان طرح های ظریف و پیچیده را روی آنها برش داد ضمناً کار بر روی این سطح بسیار مقرون به صرفه تر از روش های قبلی می باشد.
سرعت بالا وظرافتی که این ماشین ها در اجرای کار دارند سبب شده بیشتر طراحان و تکنیسین های معماری داخلی از دستگاهای لیزری در اجرای ایده هایشان استفاده نمایند.

فقط نیاز به کمی خلاقیت و دید نوین هنری است تا بتوان طرح های زیبایی تولید نمود.

دستگاه های لیزر قابلیت برش لیزری و حک انواع استیکر ها و لیبل ها را دارا هستند .
در گذشته برش استیکر با دست انجام می شد که این کار با دشواری های خاص خود همراه بود و هیچگاه کاملا صاف و یکدست برش داده نمی شد مخصوصا اگر کار تیراژ بود .
اما امروزه با آمدن نسل جدید دستگاه های لیزر این مشکل حتی در تیراژ بالا هم از بین رفته و با سرعت و ظرافت چشمگیری اجرا می شوند.
این دستگاه ها قابلیت زدن چاپ و برش لیزری همزمان را دارا هستند به این صورت که خطوط برش و حکاکی در نرم افزار کورل یا هر نرم افزار دو بعدی، طراحی شده سپس در نرم افزار لیزر تنظیمات لازم را داده تا روی جنس مورد نظر اجرایی شود.
این دستگاه ها توانایی چاپ و برش بسیار دقیق لیبل و استیکر در سایز های مختلفی را دارا هستند.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 55 نفر مجموع امتياز : 165


برچسب : ماشین لیزر برش, ماشین برش لیزر, لیزر برش, دستگاه برش لیزری, برش لیزری, ,
تعداد بازديد : 89

تاريخ : يکشنبه 14 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

ماشین های برش لیزری چه هستند؟

دستگاه های برش لیزری به سازندگان فلزات این امکان را می دهد که صفحه های فلزی با کیفیت بالا و ظرافت کاری بسیار تولید کنند. هنگامیکه لیزر با قدرت زیاد در حال برش است ، مواد اضافی آن می سوزد ، ذوب و یا تبخیر می شود . یک موتور هم که با فشار بالا، گاز را به اطراف پخش می کند ، اضافی این مواد را به بیرون از صفحه می فرستد تا در نهایت کاری تمیز از آب در آید .
CO2 و Nd:YAG دو نوع از این ماشین هایی که در حال حاظر مورد استفاده قرار می گیرد، هستند . دستگاه برش لیزری co2 یکی از اولین دستگاه ها در این صنعت بوده است که بازده بالایی دارد ( بازده ۲۰ درصد ) . در حالیکه Nd:YAG مکان ثابتی دارد و از کریستال و شیشه در دستگاه استفاده می کند. Nd:YAG ها فلزات و دیگر فرآورده های کارخانه ی فلزی را می برند .

مقایسه برش با لیزر و برش با روش قدیمی

دستگاه های برش لیزری به سادگی از روش های قدیمی متمایز شده اند. چون در روش لیزری هیچ گونه تماس مستقیم بین ابزار برنده با فلز مورد نظر وجود ندارد و احتمال آلوده شدن قطعات فلزی کاهش می یابد. به غیر از این موارد ، دستگاه های برش با لیزر از دقت بالاتری نسبت به روش های سنتی برخوردار است. در روش مکانیکی و سنتی، معمولا گرمای بسیار زیادی تولید می شود که باعث می شود فلز به مرور زمان تاب بردارد. در روش لیزری احتمال تاب برداشتن قطعه کاهش می یابد.

مزایای دستگاه های برش با لیزر

این روش جدید هنگامیکه برای برش قطعات فلزی مورد استفاده قرار می گیرد عوامل مفید قابل توجه ای ارائه می کند . علاوه بر این فواید ، نکته مثبت دیگر آن کار کردن خیلی آرام و بی سروصدا است . مطمئن بودن آن نیز مهم است در نتیجه این دستگاه ها خیلی با امنیت ساخته شده اند تا احتمال وقوع حادثه به صفر برسد.
این دستگاه ها به ابزار های لمسی کامپیوتری مجهز شده اند و اپراتور می توانند طراحی ثانویه خود را بر روی طرح های اولیه اعمال و محصولی به صورت انبوه تولید نمایند . این فناوری به دلیل سرعت و امنیت بالا،سریعا پیشرفت خواهد کرد . اپراتورها می توانند با قرار دادن موجودی های خود در دستگاه ، چندین کار را با یک دستور اجرا کنند.

نکات قابل توجه دستگاه های برش لیزری

در حالیکه این روش برای برش فلزات به کار می رود باید به این نکته توجه داشت که این دستگاه ها در برابر فلزاتی که نور را منعکس می کنند و بازتاب می دهند ( مثل مس و آلومنیوم ) مناسب نیست و به خوبی کار نمی کند .چون این فلزات ، نور لیزر را منعکس و گرمای آن را مجذوب می کنند و پرتو های پر انرژی زیادی مورد نیاز است تا بتوانیم آن ها را برش بدهیم .
این دستگاه ها، زمانیکه در حال سوراخ کردن این صفحات فلزی هستیم ، کمی سوراخ مخروطی در صفحه ایجاد می کنند . با توجه به وارد شدن سوراخ در صفحه ، تا زمانی که این صفحه از روند کاری ما خارج شود کمی بزرگ تر می شود
چون برش با لیزر موادی را که در راه انجام لیزر باشند ذوب می کند ، ممکن است که این مواد مذاب در فضای سوراخ های ایجاد شده سخت شوند . در حالیکه این امر ممکن است که برای بعضی از کار ها مناسب باشد اما امکان ایجاد مشکل در قسمت های مختلف دیگر مثل نخ کشی را به وجود می آورد .


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 63 نفر مجموع امتياز : 195


برچسب : دستگاه برش لیزری, برش لیزری, لیزر برش, دستگاه لیزر برش, برش لیزر, ماشین برش لیزری, ,
تعداد بازديد : 97

تاريخ : چهارشنبه 3 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

طریقه استفاده از برش لیزر

برش لیزری یکی از پر کاربردترین ابزارهای دنیای مدرن امروزه است . دستگاه های برش لیزری با متمرکز کردن پرتو های پر قدرت نور در یک فاصله کانونی دقیق بر روی متریال های دیگر عمل می کنند که در نهایت به برش و یا خراش در ماده مورد نظر منجر خواهد شد (بستگی به نحوه تنظیمات ابتدایی دستگاه دارد) ابزارهای کنترل این دستگاه ها دقیقا مشابه کامپیوترها است و تنها تفاوت آن ها در این است که این دستگاه ها از پرتوهای امواج الکترومغناطیسی به عنوان تیغ برای برش متریال ها استفاده می کنند.

 وقتی که این دستگاه ها برای خراشیدن بر روی سطح متریال تنظیم می شوند ، به سادگی شبیه یک پرینتر عمل می کنند و تصویر یا نوشته مورد نظر را بر سطح ورقه و جسم مورد نظر حکاکی می کنند .

دستورالعمل زیر می تواند به عنوان یک منبع برای هر کسی که دنبال نحوه کار کردن این ابزار ها برای اولین بار هستند باشد:

ابزار مورد نیاز

اولین چیزی که شما برای استفاده از دستگاه برش لیزری نیاز دارید ، یک دستگاه لیزر است ! شرکت یومینگ اخیرا یک سری از این دستگاه ها را پخش کرده که از نظر مالی کمی به صرفه تر است. با توجه به مواردی که گفته شد در ادامه راه های دیگری برای تجربه کردن استفاده از این دستگاه ها به شما معرفی می کنیم .
ابتدایی ترین راه این است که همیشه کارگاه هایی برای استفاده از این ابزار ها وجود دارد . معمولا کلاس های دانشگاهی هزینه های منصفانه ای برای شرکت در کلاس ها از شما دریافت خواهند کرد. برای شرکت در دوره آموزشی این دستگاه ها از شما مبلغی را دریافت می کنند و شما باید به این نکته دقت کنید که اجازه دسترسی و استفاده از دستگاه در طول ترم را داشته باشید . در اینصورت شما نه تنها با هزینه ای ارزان ، به یک دستگاه برش لیزری دسترسی خواهید داشت بلکه یک مربی حرفه ای و با تجربه نکات استفاده از آن را برای شما توضیح می دهد.
اگر شما فقط می خواهید طراحی اختصاصی داشته باشید و قدرت خرید دستگاه را ندارید ، می توانید از مراکزی که در شهر برای این کار اختصاص یافته است استفاده کنید . حتما این بیزینس در شهر شما نیز وجود دارد.
راه دیگری نیز برای طراحی و اجرا کردن متریال مورد نظر شما وجود دارد و آن شرکت پرسناژ می باشد . به این صورت که شما طرح مورد نظر را برای آن ها ارسال می کنید و آن ها محصول نهایی برش یافته را به شما تحویل می دهند.


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 62 نفر مجموع امتياز : 186


برچسب : دستگاه برش لیزری, ماشین برش لیزری, برش لیزری, لیزر برش, ماشین لیزر برش, ماشین برش لیزر, دستگاه برش لیزر, ,
تعداد بازديد : 97

تاريخ : دوشنبه 1 شهريور 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت