عضويت در خبرنامه
آرشيو مطالب
لینکدونی
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
پشتيباني
جستجوي مطالب
Google
lasercuttingm.sabablog.com
برش لیزری سه بعدی چیست ؟

برش لیزری سه بعدی چیست ؟

در فرآیند برش لیزر ازاشعه ی لیزر و یک لنز(آینه ی مقعر)با شدت انرژی زیاد برای تاباندن یک نقطه ی به خصوص انجام می گیرد .

برای برش های لیزری سه بعدی این سیستم به صورت خودکار به سیستم های سه محوره ی هموار یا شش محوره ی ربات دار واگذار می شوند .دقت بیشتر ،صحت زوایا و کنترل انرژی ورودی بدین معناست که فرآیند برش لیزر با سایر تکنیک های پیش رفته پلاسما و سوخت اتمی جایگزین شده است .

لنز به عنوان نقطه ی کانونی شناخته می شود که فاصله لنز تا نقطه ی مورد نظر را تعیین می کند .نکته ی مهمی که کارایی لیزر را معین می سازد ،فاصله ی نقطه ی کانونی و عمق آن می باشد .
عمق نقطه ی مورد نظر برای انجام برش بهتر مهم می باشد ،این بدین معنی است که فاصله ی نقطه ی کانونی نباید بیش ار ۵۰ درصد باشد .
نقطه ی کانونی لیزر و فاصله ی آن بسته به نوع اشعه ی لیزر بر روی لنز و فاصله ی کانونی انز می باشد .افزایش اشعه ی لیزر به مراتب طول و فاصله ی نقطه ی مورد نظر را کاهش می دهد .

برش لیزری چه شرایطی لازم دارد 

1)عمق بالا برای پردازش مواد ضخیم تر با شدت انرژی مطلوب در نقاط متفاوت

2)شدت انرژی بالا بر نقطه ی کانونی کوچک
این دو شرط در تناقض با یکدیگر می باشند .هر چه فاصله ی کانونی کمتر باشد در نتیجه لنز به آن نقطه نزدیک تر خواهد بود و آسیب دیدگی ناشی از پاشیدگی مواد در حال برش بیش ترمی باشد.
در حقیقت فاصله ی کانونی مناسب برای مواد با ضخامت خاص می بایست در نظر گرفته شود .در حالی که چنین کاری نیاز به تنظیمات خاصی دارد که در شغل های مختلف متفاوت می باشد .


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 42 نفر مجموع امتياز : 123


برچسب : اشعه ی لیزر, انواع برش لیزری, برش لیزری, برش های لیزری سه بعدی, فرایند برش لیزری, لیزر, ,
تعداد بازديد : 57

تاريخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

مقدمه ای در مورد لیزر co2

همه چیز در مورد برش لیزری co2

مقدمه ای در مورد لیزر co2:


یک پرتوی متمرکز برش دهنده به این معنی است که (مقدار ماده ی برداشته شده توسط لیزر)در مقایسه با یک تیغ یا لبه ی برش دهنده بسیار کم است.این مقدار از ماده ای تا ماده ی دیگر متفاوت است و بستگی به ضخامت دارد و برای اکثر اهداف این مقدار ناچیز است،ولی بهتر است برای تلورانس های خاص برای یک کار با ما تماس بگیرید.این همچنین به ما امکان برش های تودرتویی دقیقی می دهد که هدررفت را کاهش می دهد و بیشتر ماده ی شما را می سازد،و ما توصیه می کنیم که ۲ میلی متر بین هر قطعه برای ایمنی کنار گذاشته شود.

یک پرتوی لیزر زمانی از یک کانال یا تیوب لیزر تابیده می شود که یک جریان از آن بگذرد و این آینه ها را بازتاب می کند تا پرتو را در یک عدسی کانونی در رأس ماشین متمرکز کند.عدسی پرتو را روی یک نقطه از سطح یک ورقه ی صاف از ماده متمرکز می کند و آن را ذوب یا تبخیر می کند و یا ماده را در آن نقطه می سوزاند و در طول خط برشی که توسط فایل مسیر در ماشین تعیین شده است، حرکت می کند.این ماده ی ذوب شونده یا تبخیر شونده،به خصوص با پلاستیک یک لبه ی ذوب شده و تقریباً صیقلی شده از خود به جای می گذارد که نیازمند رنگ و روغن کاری نیست و یا خیلی کم نیاز است که این بستگی به هدف از رنگ و روغن کاری دارد.


 لیزر برش دهنده 

لیزر برش دهنده ،پروسه ی برش دقیق یا حکاکی یک ماده با استفاده از پرتوی لیزر پرقدرت و متمرکز است که به وسیله ی ماشین CNC (کنترل شده ی عددی با کامپیوتر)از یک فایل مسیر CAD هدایت می شود.امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 44 نفر مجموع امتياز : 129


برچسب : کاربرد های لیزر برش دهنده, لیزر, لیزرco2, لیزر برش دهنده, لیزر برش دهنده چیست, لیزر برش و حکاکی, لیزر های, ,
تعداد بازديد : 61

تاريخ : شنبه 7 مرداد 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت